Загальне
Солоп Н. К
Інтеграція Unicheck з Moodle
Unicheck - онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача.
На сьогодні число користувачів сервісу становить близько 1,5 млн у всьому світі. Сервіс пошуку плагіату Unicheck вже успішно використовують понад 100 українських та 500 іноземних навчальних закладів, зокрема у США, Іспанії, Бельгії, Нідерландах, Індії, Латинській Америці, Австралії та інші.Місія Unicheck — підвищити якість освіти в Україні за рахунок впровадження принципів академічної доброчесності в університетську культуру та покращення академічної мотивації студентів та викладачів.Сервіс може працювати з текстами на 22 мовах у різних форматах (PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, ODT, ODS, ODP, RTF, PAGES, TXT, HTM, HTML, Google Docs via Google Drive). Він має як онлайн інтерфейс, який працює через будь-який браузер у мережі Інтернет, так і може інтегруватись з системами організації навчання(Moodle, Canvas, Blackboard, Schoology, Google Classroom та ін.).Для перевірки однієї сторінки тексту Unicheck необхідно до 20 секунд, а працювати в ньому можна паралельно всім користувачам навчального закладу. Окрім того, він не потребує надскладної технічної підтримки або ж новітнього обладнання. Для перевірки тексту на плагіат завдяки Unicheck необхідно: найпростіший комп'ютер, браузер і доступ до мережі Інтернет.Сервіс Unicheck може застосовуватися як для індивідуального використання — студентами, журналістами, письменниками, публіцистами, вчителями — так і для корпоративного використання в школах, коледжах, закладах вищої освіти, видавництвах, рекламних агентствах та ін.Документи в Unicheck можна завантажувати з комп’ютера, Google Drive, OneDrive або Dropbox, а параметри чутливості пошуку текстових збігів налаштовувати індивідуально.Тож нижче пропоную розглянути процес інтеграції Unicheck з Moodle.
1. Необхідно зайти на сайт Moodle.
2. В пошуковому рядку написати "Unicheck".
3. Далі необхідно перейти за першим посиланням.
4. На сторінці знаходиться Unicheck плагін для завантаження.
5. Оберіть необхідну версію Unicheck плагіна, що відповідає тій версії Moodle, якою Ви користуєтеся та завантажте його.
6. Для того, щоб встановити завантажений плагін Unicheck увійдіть у свій кабінет в Moodle.
7. Перейдіть у "Керування сайтом".
8. Перейдіть до вкладки "Модулі".
9. У "Встановлювачі модулів" встановіть попередньо завантажений Unicheck плагін.
10. Заходимо на "Інформаційну сторінку", обираємо "Керування сайтом", а потім "Модулі" і переходимо до вкладки "Огляд модулів".
11. Якщо у Вас Unicheck плагін вже встановлений, ми радимо перейти до вкладки "Встановити усі оновлення" та встановити оновлення за їх наявності.
12. Вони знаходяться на вкладці "Доступні оновлення".
13. Після цього заходимо у налаштування Unicheck плагіна.
14. Заходимо на сайт Unicheck.com, заходимо до свого особистого кабінету та обираємо вкладку ІНТЕГРАЦІЯ (INTEGRATION) нагорі екрану. Далі обираємо API Інтеграція (API Integration) та копіюємо API Key та API secret.
15. Повертаємося до кабінету Moodle та вставляємо API Key та API secret у налаштуваннях Unicheck плагіна.
16. Далі налаштовуємо Unicheck плагін відповідно до Ваших потреб.
17. Ви можете налаштувати Unicheck для одного завдання.
18. Далі приклад такого налаштування.
19. Обов'язково збережіть усі зміни після налаштувань
Приємного користування сервісом!
Корисні посилання:
https://unicheck.com/uk-ua сайт Unicheck
https://moodle.org/ сайт Moodle